• Sade Pestil (500 Gr)
-%30

Sade Pestil (500 Gr)

35,00 TL 50,00 TL

* Standart ürün fiyatı 500 Gr ürün için geçerlidir.
* Ürünümüz tamamen doğal malzemelerle üretilmiş ve içerisinde hiçbir katkı maddesi barındırmamaktadır.


* Standart ürün fiyatı 500 Gr ürün için geçerlidir.

* Ürünümüz tamamen doğal malzemelerle üretilmiş ve içerisinde hiçbir katkı maddesi barındırmamaktadır.

Pestil ya da bastık Türkiye ve çevre ülkeler mutfaklarında meyve özlerinin baskı altında bir yaprak şekli verilmek suretiyle kış için saklanması ve bunun sonucunda oluşan tatlı. Pestilin adının, meyve şekerlemesi anlamında İtalyanca pastillo sözcüğünden geldiği belirtilmektedir.

Önceleri özlenen yaz meyvelerini kışın da yemek için güneşte kurutulan pestil şimdilerde sağlıklı atıştırmalık isteyenlerin ve geçmişi özleyenlerin tercihi olmaktadır. Son derece besleyici olan pestiller yediden yetmişe herkesin sevdiği gıdalar arasına girmektedir. Çocuklarına abur cubur yedirmek istemeyen annelerin bir numaralı tercihi olan pestilleri çocuklar severek tüketmektedir.

Mevsiminde ağaçlardan silkelenerek toplanan beyaz dutlar ayıklanarak kazanlarda kaynatılır. Daha sonra süzülerek şırası alınan dutlar tamamen kapalı camdan üretim hanelerde incecik serilerek güneşte kurumaya bırakılır. Kuruyan pestiller sofranızda yerini almaya hazır hale gelir.

Ürünlerimizin lezzetinin sırrı içindeki malzemelerin doğallığı ve yapılış şeklinin nesiller boyunca değişmemiş olmasında saklı. Dedelerimizden, nenelerimizden bizlere kalan bu mirası Şebinkarahisar'ımıza yakışır şekilde sizlerle buluşturuyoruz. %100 ürün garantisi ve güvenli alışveriş sunuyoruz.

İÇİNDEKİLER: Dut, Un, Su.

Yorumlar

Yorum Yap